Jestem w klubie i co dalej?

Witaj! Brawo, gratulacje i serdeczny uścisk dłoni. Cieszymy się ogromnie, że wzbogacisz naszą społeczność swoją obecnością. Przed Tobą pierwszy internetowy Klub Pisarza w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Właśnie otrzymałeś dostęp do wspaniałego narzędzia do komunikacji i wspólnej pracy z innymi klubowiczami – najczęściej również pisarzami (lecz nie tylko, ale o tym kiedy indziej).    
Na początek zacznij od uzupełnienia wszystkimi ciekawymi i przydatnymi informacjami swój profil. Chodzi o to byśmy mogli się poznać, a żeby nie tracić czasu opowiadając każdemu nowemu klubowiczowi o sobie, wprowadzamy podstawowe informacje raz a dobrze.
Z drugiej strony, gdy już te dane są na naszej stronie, pozostali użytkownicy mogą wyszukać innych klubowiczów według zadanego kryterium – np.: odszukaj mi wszystkie osoby, które piszą wiersze i jednocześnie są z okolic Wrocławia. Informacje podzieliliśmy na wymagane i dobrowolne, ale im więcej napiszesz, tym lepiej dasz poznać się innym i masz szanse na nawiązanie jak największej ilości jak najbardziej owocnych znajomości.
Tworząc szablon profilu użytkownika staraliśmy się określić takie najbardziej potrzebne cechy, lecz jeśli uważasz, że coś powinno zostać zmienione, możesz nam zasugerować zmianę, w końcu to klub dla wszystkich i każdy tutaj jest szanowany i jego zdanie również.  Reasumując, pamiętaj, że możesz mieć wpływ na wygląd i funkcjonalność oraz treść całego portalu, każda propozycja będzie na pewno przez nas przemyślana i być może również wprowadzona.
Wracając do funkcji portalu. Zakładam, że masz już wypełniony profil, jeśli nie, to wypełnij go teraz i powróć za chwilkę do tego artykułu. Jeśli tak, to opowiadam dalej.
Wszystkie informacje podane w profilu użytkownika możesz w każdej chwili zmieniać, modyfikować i uaktualniać. Wierzę, że z czasem będzie rosła lista Twoich wydanych publikacji, książek, a profil zamieni się w pewnego rodzaju portfolio.
Dodatkowo przygotowaliśmy pola na pochwalenie się (a jak!) swoimi artykułami w prasie, telewizji, czy na youtube oraz miejsce na wypisanie nagród, osiągnięć i tytułów, związanych z pisarstwem.
Gdy już ustawisz te pola, możesz poświęcić jeszcze chwilkę i spersonalizować bardziej swoją zakładkę – możesz dodać swoje zdjęcie profilowe (najlepiej gdy to będzie Twoja prawdziwa twarz, ale jeśli z jakiegoś powodu chcesz zachować prywatność, możesz zostawić puste, lub wgraj jakąś  ikonkę-avatara, by inni ludzie kojarzyli Ciebie z takim a nie innym wizerunkiem). Generalnie wiem, że wielu ludzi woli nie pokazywać swojego zdjęcia w Internecie, lecz jeśli chcemy być rozpoznawalnym, znanym pisarzem, autorem, szkoleniowcem czy profesjonalistą w swojej dziedzinie, proponuję jednak zacząć sygnować wypowiedzi swoim prawdziwym wizerunkiem, w końcu budujemy swoje nazwisko.